Data:Wtorek, 6 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 2°C Stan powietrza na osiedlu: Bardzo dobre 39% 34%

Rodzinny festyn dla Adelki

W sobotę 10 lipca w Katowicach Szopienicach odbędzie się Charytatywny Rodzinny Festyn dla Adelki Motenko chorującej na rdzeniowy zanik mięśni SMA typu 1. W trakcie trwania festynu będzie organizowana zbiórka finansowa, która w całości zostanie przekazana na leczenie dziewczynki terapią genową wycenioną na 9 mln złotych.

W trakcie festynu zabawy, gry i konkursy dla dzieci będą prowadzili animatorzy. Każde dziecko będzie mogło zamienić się choć na chwilę w ulubionego bohatera lub postać z bajki, gdyż w trakcie wydarzenia odbędzie się malowanie twarzy. To nie jedyne zaplanowane atrakcje. Organizatorzy przygotowali również przejażdżki konne, pokazy ognia i ledów i inne. Na uczestników festynu będzie czekała kiełbasa z grilla, zapiekanki, popcorn, wata cukrowa, kawa i ciasto.

Rodzice dziewczynki są zrozpaczeni prosząc o ratunek i wsparcie zbiórki, która kończy się za siedem dni. Organizatorem zbiórki jest Fundacja Siepomaga. To prawdziwy wyścig z czasem gdyż Adelka ma coraz większy problem z przełykaniem i oddychaniem. Każdy kolejny dzień powoduje umieranie mięśni oraz spustoszenie w jej organizmie. Brakuje jeszcze ponad 6 mln zł.

Nie pozostało nam nic innego jak podzielić się naszą historią i błagać Cię o pomoc. Wiemy, że to dużo, wiemy, że będzie ciężko, ale wiemy też, że to jedyna szansa na uratowanie naszej córeczki! Dlatego pełni obaw, ale też nadziei kierujemy do Ciebie te słowa! Pomóż nam ratować naszą Adelkę. „

Natalia i Andrzej, rodzice Adelki

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego