Data:Piątek, 21 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 26°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 139% 85%

Nietrzeźwy wsiadł za kierownicę autobusu. Miał przewieźć dzieci z Katowic do Karpacza

Blisko 0,9 promila alkoholu wydmuchał kierowca autobusu, który miał przewieźć grupę uczniów z jednej z katowickich szkół podstawowych na wycieczkę do Karpacza. Kontrola wykazała również rozbieżność w stanie drogomierza autobusu z informacją zawartą w bazie CEPiK. Inspektorzy ze śląskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali kierowcę oraz pojazd do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (10 października) rano, patrol Inspekcji Transportu Drogowego podjechał pod jedną ze szkół podstawowych w Katowicach. Inspektorzy przyjechali skontrolować autobus, którym miała być przewożona grupa uczniów na wycieczkę do Karpacza. Na miejsce wyjazdu ten sam przewoźnik podstawił dwa autokary. Kontrola pierwszego z pojazdów i kierowcy nie wykazała nieprawidłowości. W trakcie kontroli trzeźwości kierującego drugim autobusem okazało się, że jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem dało wynik 0,42 mg/l (0,88 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez mężczyznę. Dalsze czynności kontrolne wykazały też niezgodność w stanie licznika przebiegu autokaru z danymi zawartymi w bazie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Oprócz tego tachograf zainstalowany w pojeździe nie miał ważnego badania okresowego. Nietrzeźwego kierowcę i autokar przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Ligota -Panewniki

Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl