Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 5°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 95% 152%

Najpiękniejszy katowicki balkon – trzecia edycja

Pokaż nam swoją zieloną aranżację i wygraj 1500 zł, 1000 zł lub 500 zł*!

Przyroda nawet na tak niewielkiej powierzchni, jak nasze balkony, ma wielką moc! Tak jak i zieleń w mieście, która pełni funkcję klimatyczną i ekologiczną, chroniąc nas od zanieczyszczeń, zwiększając wilgotność powietrza czy wpływając na bioklimat poprzez obniżenie temperatury powietrza nawet o kilka stopni! Daje także schronienie, jest źródłem pokarmu dla zwierząt i owadów, a wreszcie pełni funkcje społeczne i wpływa na zdrowie psychiczne, umożliwiając zaznanie pełnego relaksu.

Dlatego jeśli obcowanie z naturą jest dla Ciebie ważnym aspektem życia i urządziłeś swój balkon tak, by stał się Twoją zieloną oazą, weź udział w tegorocznej edycji naszego konkursu! Na zgłoszenia należy składać do 31.08.2023 r.

Konkurs kierujemy do wszystkich mieszkańców Katowic posiadających tytuł prawny do balkonu, którego wystrój jest przedmiotem oceny. Jego celem jest promowanie dbałości o estetykę własnego otoczenia i miasta.

Przesłane zdjęcia powinny ukazywać aranżację widzianą z zewnątrz budynku, o ile to możliwe, oraz jego wnętrze.

Autorzy zwycięskich aranżacji otrzymają nagrody pieniężne:

  • I miejsce – 1500 zł brutto*
  • II miejsce 1000 zł brutto*
  • III miejsce – 500 zł brutto*

Dodatkowo Organizator może przyznać maksymalnie 6 wyróżnień, uhonorowanych nagrodami rzeczowymi.

>>Zgłoszenie konkursowe – Najpiękniejszy katowicki balkon<<

>>Zapoznaj się z regulaminem<<

Najpiękniejszy katowicki balkon - trzecia edycja

Źródło: Notatka Prasowa Miasta Katowice

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl