Data:Czwartek, 18 Kwietnia 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 3°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 76% 106%

Na pomoc Amelce

Amelka do niedawna była zdrową, radosną i dobrze rozwijającą się dziewczynką. Nie mogła się doczekać by pójść we wrześniu do szkoły. Choroba nowotworowa przerwała spokojne życie jej rodziny. Glejak wielopostaciowy IV stopnia, to najbardziej złośliwy nowotwór mózgu, który odebrał siedmioletniej Amelce z Katowic szansę na normalne dzieciństwo. Od tej chwili wszystkie plany i marzenia legły w gruzach. Nagłe wymioty okazały się początkiem największego koszmaru rodziny, która swoje mieszkanie musiała zamienić na szpitalną salę.

Amelka, jest już po operacji, w chwili obecnej leczona jest w Centrum Zdrowia Dziecka w Ligocie, gdzie poddawana jest chemioterapii. W związku z tym, że w Polsce pacjenci z takim schorzeniem mają zaledwie 20 % na wyzdrowienie, rodzice Amelki zdecydowali się szukać pomocy dla swojej córeczki zagranicą, nie tracąc nadziei na jej wyzdrowienie. Amelkę czeka bardzo długotrwałe i kosztowne leczenie.

Została utworzona zbiórka finansowa przez Fundację SiePomaga, gdzie gromadzone są datki na leczenie i rehabilitację Amelki. Każda, nawet najmniejsza kwota wpłacona na konto dziewczynki będzie ogromnym wsparciem dla rodziców, którzy są gotowi walczyć o zdrowie i życie swojej córeczki.

Wszyscy wierzymy, że możemy wygrać i że przed Amelką jeszcze długie zdrowe lata. Jednak bez Waszej pomocy nie jesteśmy w stanie zmierzyć się z przeciwnościami losu. Błagam, pomóż nam! -Pani Aneta, mama Amelki

Link do zbiórki: SIEPOMAGA

lub wyślij sms-a pod numer 72365 o treści: 0149450

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl