Data:Poniedziałek, 17 Czerwca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 22°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 133% 64%

Mieszkańcy Katowic uporządkowali dolinę rzeki Kłodnicy

Zapewne każdy z nas wie, jak ważna jest dbałość o nasze środowisko naturalne. Jednym z jej elementów jest utrzymanie czystości wokół rzek.

W ostatnich latach produkcja odpadów emitowanych do środowiska naturalnego znacznie wzrosła. Zatem ważne jest to aby wspólnie włożyć wkład w troskę o środowisko naturalne, a także dać jak najlepszy przykład najmłodszemu pokoleniu.

W sobotę 15.04 o godzinie 10-tej mieszkańcy Osiedla Rolna oraz okolicy zgromadzili się we wcześniej umówionym miejscu, przy ul. Adwentowicza by przystąpić do corocznej akcji wiosennego uporządkowania doliny rzeki Kłodnicy. Podczas trzygodzinnej akcji sprzątania zapełniono odpadami dwa kontenery. Wśród zebranych śmieci jak zawsze dominowały butelki, opakowania papierowe i plastikowe, ale i opony.

W tym roku do akcji sprzątania również aktywnie włączyli się harcerze z IV Szczepu Harcerskiego im. Obrońców Katowic.

Po zakończonej akcji sprzątania organizatorzy przygotowali dla uczestników bezpłatny, słodki oraz ciepły poczęstunek, czyli ciasta, kiełbaski i krupniok z grilla, chleb ze smalcem i ogórkiem. Natomiast dla najmłodszych uczestników wydarzenia czekały specjalne okolicznościowe dyplomy oraz upominki.

Relację, którą zarejestrowała Telewizja Silesia można zobaczyć klikając w link: https://tvs.pl/informacje/sprzatanie-klodnicy-zobaczcie-wideo/

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Radnego Miasta Katowice Borysa Pronobisa oraz Radę Osiedla „Rolna” Spółdzielni Mieszkaniowej „Górnik” przy współpracy z UM Katowice.

Zdjęcia: Mirosław Wikiera, Anna Argasińska, Agnieszka Ciepły

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl