Data:Niedziela, 14 Lipca 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 18°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 11% 39%

Kwietniowe premiery w kinach Helios

Nowy miesiąc przywita kinomanów sporą dawką filmowych nowości! Na ekranach Heliosa znajdą się aż cztery premiery: „Czerwone maki”, „Pogromcy duchów. Imperium lodu”, „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica Szkolnego Podwórka” i „Omen. Początek”. W repertuarze sieci nie zabraknie też specjalnych cyklów i seansów przedpremierowych.

Czerwone maki

Polską nowością nadchodzącego tygodnia będzie produkcja historyczna „Czerwone maki”, czyli pierwszy rodzimy film o zwycięskiej bitwie pod Monte Cassino. Jędrek to kombinator i drobny złodziejaszek, jednak zetknięcie się z żołnierzami II Korpusu powoduje w nim głęboką przemianę. Wkrótce na froncie ma dojść do decydującego ataku na klasztor, którego nie potrafiły zdobyć wcześniej siły alianckie. Nadchodząca bitwa przesądzi o życiu tysięcy żołnierzy Armii Andersa… W obsadzie między innymi: Nicolas Przygoda, Michał Żurawski, Bartłomiej Topa i Mateusz Banasiuk.

Pogromcy duchów. Imperium lodu

Na miłośników słynnej serii z lat 80. już wkrótce czekają wielkie emocje, gdyż w repertuarze kin znajdzie się film „Pogromcy duchów. Imperium lodu”. W nowym rozdziale historia powraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło – kultowej nowojorskiej remizy strażackiej. Odkrycie starożytnego artefaktu uwalnia złą moc, przez co mieszkańcy zaczynają zamarzać w środku lata… Aby stawić czoła nowemu zagrożeniu, poprzednia i aktualna ekipa pogromców duchów muszą działać razem!
Na ekranach znajdzie się również nowa odsłona serii horrorów – „Omen: Początek”. Tym razem ma być to prequel do słynnego tytułu „Omen” z 1976 roku. Młoda Amerykanka zostaje wysłana do Rzymu, gdzie zaczynają dręczyć ją mroczne siły, przez które zaczyna kwestionować swoją wiarę. Odkrywa także mrożący krew w żyłach spisek, mający na celu sprowadzenie na świat zła wcielonego…

Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica Szkolnego Podwórka

W repertuarze Heliosa zagości także premiera dla najmłodszych – „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica Szkolnego Podwórka”. Klasa Idy wita nowych uczniów: niesfornego pingwina i nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się okrągłej rocznicy założenia szkoły uczniowie pragną przygotować spektakl opowiadający o jej historii, jednak napotykają liczne kłopoty. W dodatku ktoś chce doprowadzić do zamknięcia placówki… Magiczne zwierzęta muszą pomóc w rozwiązaniu zagadki!

Godzilla i Kong: Nowe imperium

Widzowie mogą ponadto obejrzeć najpopularniejsze nowości ostatnich tygodni. Należy do nich „Godzilla i Kong: Nowe imperium”. Grupa naukowców, badająca istnienie potworów, odbiera spod powierzchni Ziemi tajemniczy sygnał. Okazuje się, że Kong musi zacząć działać razem z Godzillą, aby stawić czoła kolosalnemu zagrożeniu…

Budda. Dzieciak ‘98

Nadal na wielkich ekranach można zobaczyć także dokument „Budda. Dzieciak ‘98”, przybliżający niecodzienną historię życia jednego z najbardziej znanych polskich influencerów – Buddy.

Za duży na bajki 2

W repertuarze Heliosa znajdą się również przeboje dla młodszych kinomanów. „Za duży na bajki 2” to polski film familijny, przybliżający historię Waldka, który pragnie po latach odnaleźć swojego ojca wraz z grupą przyjaciół.

Kung Fu Panda 4

Na ekranach zagości także porywająca animacja „Kung Fu Panda 4”, czyli kolejna odsłona zabawnej serii o Smoczym Wojowniku, Po.

Civil War

W czwartek, 11 kwietnia, w kinach sieci odbędą się przedpremierowe seanse filmu „Civil War”. To dystopijna wizja Stanów Zjednoczonych, w których toczy się wojna domowa. Grupa dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem…

Helios zaprasza również na projekcje wydarzeń sportowych na żywo. W nadchodzącym tygodniu na wielkich ekranach zagoszczą mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów UEFA. 9 kwietnia będzie to pojedynek Realu Madryt z Manchesterem City, a 10 kwietnia odbędzie się starcie PSG z FC Barceloną!

44 Koty

Ponadto w najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, w Heliosie odbędą się Filmowe Poranki, w ramach których zostanie wyświetlony zestaw pozytywnych bajek „44 Koty”. Tradycyjnie projekcjom towarzyszyć będą animacje i konkursy!

Biedne istoty

Kino Konesera zawita na wielkie ekrany aż dwukrotnie. Najpierw w niedzielę, 7 kwietnia, kinomani będą mogli zapoznać się z oscarową propozycją „Biedne istoty” z fenomenalną Emmą Stone w roli głównej.

Perfect Days

Następnie na 8 kwietnia zaplanowane są pokazy japońskiego dramatu „Perfect Days” z niezwykłą aktorską kreacją Kōjiego Yakusho, która została nagrodzona na festiwalu w Cannes.

Ultima Thule

11 kwietnia fani polskiego filmu mogą zobaczyć film „Ultima Thule” z Jakubem Gierszałem w roli głównej, w ramach cyklu Kultura Dostępna. Trzydziestoletni Bartek wyrusza w samotną podróż na najbardziej odosobnioną brytyjską wyspę, aby odnaleźć siebie…

Dzięki naszemu partnerowi – Kina Helios w Libero Katowice mamy dla Państwa podwójne zaproszenia na wybrane seanse:

 • Kino Konesera: Biedne istoty, 7.04.2024, godz.: 13:30
 • Filmowe Poranki: 44 koty, cz. 6, 7.04.2024, godz.: 10:30
 • Kino Konesera: Perfect days, 8.04.2024, godz.: 18:00
 • Kultura Dostępna: Ultima Thule, 11.04.2024, godz.: 18:00

Aby uzyskać podwójne zaproszenie należy wypełnić poniższy formularz i odpowiedzieć na jedno pytanie wybranego przez siebie seansu:

 • Ile nagród i nominacji zdobył film pt.: „Biedne istoty” ? Wymień co najmniej trzy nagrody i trzy nominacje.
 • Wymień tytuły bajek, które będą zaprezentowane w dniu 7.04. w ramach Filmowych Poranków w Kinie Helios.
 • W jakiej miejscowości kręcono zdjęcia do filmu pt. ”Perfect days” ?
 • Wskaż datę polskiej premiery kinowej filmu pt.” Ultima Thule”.

  O przydzieleniu zaproszeń zdecyduje kolejność poprawnie nadesłanych odpowiedzi, o czym poinformujemy Państwa pocztą e:mail.

  Warunkiem otrzymania podwójnego zaproszenia jest również udostępnienie publikacji w mediach społecznościowych FB.

  Powodzenia !
  Sponsorem zaproszeń jest Kino Helios.

  Szczegóły dotyczące seansów w nadchodzącym repertuarze oraz bilety można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych w całej Polsce. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

  Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

  Dorota Żywica
  Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl