Data:Wtorek, 29 Listopada 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 0°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 176% 151%

II Edycja Załęskiego Biegu

12 czerwca w Katowicach w dzielnicy Załęże odbył się kolejny, bo już II Bieg Zielone Załęże. Pierwsza edycja biegu odbyła się w czerwcu ubiegłego roku, ale ze względu na wybuch pandemii miała charakter wirtualny. Tego roczny bieg odbył się zgodnie z planem. Zabawę rozpoczęło się na Placu Józefa Lodziana, gdzie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla dzieci, zawodników i przybyłych gości. W ramach imprezy odbyły się biegi dla dzieci i dorosłych uczestników wydarzenia:

  • „II Bieg Zielone Załęże dla Młodych”
  • „II Bieg Zielone Załęże” oraz Nordic Walking – dla dorosłych uczestników

Najmłodsi uczestnicy biegli na Placu Józefa Lodziana, natomiast dorośli uczestnicy przemierzyli 5 km ul. Pośpiecha robiąc dwie pętle w jedną stronę nasypem, w drugą dołem przy cmentarzu. Dla wszystkich uczestników sportowych wrażeń przewidziano medale i poczęstunek, a dla najszybszych puchary i świetne nagrody. Sponsorami tych nagród byli lokalni przedsiębiorcy.

Organizatorami sportowego wydarzenia byli:

Zielone Załęże

Przedstawiciele Stowarzyszenia Zielone Załęże zapowiadają, że podobne wydarzenia będą organizowali cyklicznie w związku z tym mówimy do zobaczenia za rok !

Medale pamiątkowe I i II edycji Biegu Zielone Załęże

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego