Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 13°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 137% 86%

Finał VIII Międzynarodowego konkursu poetyckiego „Rozwijamy Skrzydła”

W tegorocznym Konkursie wzięło udział aż 139 uczestników, a tematyką wierszy stała się „CHWILA —MOMENT”.

Temat nieprzypadkowy, bo zwłaszcza teraz — w czasie napięć politycznych, gospodarczych i popandemicznych, umiejętność doceniania chwili obecnej i delektowania się nią są szczególnie ważne. Takie właśnie wyzwanie organizatorzy postawili przed Poetami — uchwycić nieuchwytność momentu, złapać i opisać tę impresję słowami. Skupić się na tym, że ta ograniczoność czasowa, ta niepowtarzalność, może być gwarantem szczęścia — bo kwiaty na łące kwitną krótko, co czyni je jeszcze piękniejszymi.

Celem konkursu jest rozwijanie aktywności twórczej osób z niepełnosprawnością oraz seniorów i prezentacja ich dorobku artystycznego szerszej publiczności.

Konkurs powstał z inicjatywy Adama Kasperka, terapeuty zajęciowego, pedagoga specjalnego.

Wiele lat organizowałem różne artystyczne imprezy m.in. w ramach działań Nieprzetartego Szlaku – międzynarodowego ruchu arteterapeutycznego. Były spotkania teatralne, spotkania z piosenką, a nawet konkursy plastyczne i fotograficzne, brakowało tylko jednego – poezji. Zauważyłem, że wiele osób pisze wiersze, ale upycha je w swoich szufladach. To był impuls do działania – mówi Adam Kasperek, założyciel gliwickiego Stowarzyszenia Integracyjny Klub Animatorów „Skrzydła”, które powołało do życia konkurs.

Pierwszy odbył się wiosną 2012 r. Odzew był zaskakujący, podobnie jak jakość nadesłanych wierszy-wspomina Adam Kasperek

Poetycki Finał Konkursu odbędzie się już w najbliższy piątek tj. 21 października o godzinie 16:00 w Miejskim Domu Kultury ” Koszutka” mieszczącego się przy ul. Grażyńskiego 47.

Warto jednak pojawić się nieco wcześniej by zjeść coś słodkiego i napić się dobrej kawy i herbaty…

Organizatorem konkursu jest Integracyjny Klub Animatorów Skrzydła we współpracy z Zrzeszeniem Terapeutów Zajęciowych.

Wejście na Wieczór Poezji tylko z bezpłatną wejściówką lub po dokonaniu rezerwacji telefonicznej pod numerem 504-509-977 lub poprzez wypełnienie formularza:

    Kilka archiwalnych zdjęć

    Galeria z wydarzenia 21.10.2022

    Dorota Żywica
    Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl