Data:Piątek, 14 Marca 2025 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 3°C Stan powietrza na osiedlu: Dostateczne 121% 198%

Emocjonujący repertuar kin Helios

Koniec lutego przyniesie premierę jednego z najbardziej wyczekiwanych polskich filmów ostatnich miesięcy – „100 dni do matury”. Ponadto widzowie sieci mogą wybierać z szerokiej oferty seansów specjalnych, takich jak Kino Kobiet czy Helios Anime, a także wielu hitów obecnych w bieżącym repertuarze.

„100 dni do matury” to rodzimy tytuł, łączący kino ze światem influencerów. Produkcja skupia się na postaci Kapsla, który obawia się, że koniec liceum oznacza też rozpad jego ekipy. Aby temu zapobiec, zamierza włamać się do systemu Ministerstwa Edukacji i… zmienić wyniki matur. Do tego planu angażuje grupę licealistów z najsłabszymi ocenami, jak też własnego dziadka. W obsadzie pojawią się internetowi twórcy z grupy Genzie, między innymi: Bartek Laskowski, Hania Puchalska i Patryk Baran. Oprócz nich na ekranach będzie można zobaczyć Jacka Komana, Piotra Głowackiego oraz Małgorzatę Foremniak. Ponadto sieć przygotowała wyjątkową akcję, w ramach której pierwsi widzowie filmu będą mogli otrzymać unikalną kartę kolekcjonerską z wizerunkiem influencerów występujących w tej produkcji!

W repertuarze kin Helios znajdzie się pełen przegląd filmowych gatunków. Nowością, o której nie przestają dyskutować kinomani, jest gotycki horror „Nosferatu”. Scenariusz skupia się na losach młodej kobiety, Ellen Hutter. Pod nieobecność męża bohaterkę prześladują koszmary, w których poślubia Śmierć… W obsadzie filmu znalazła się plejada gwiazd: Lily-Rose Depp, Nicholas Hoult i Bill Skarsgård.

W kinach można obejrzeć kontynuację perypetii uwielbianej bohaterki – Bridget Jones! Tym razem kobieta, zachęcana przez przyjaciół, postanawia spróbować szczęścia na aplikacjach randkowych. Dzięki jednej z nich poznaje mężczyznę znacznie młodszego od niej, co prowadzi do rozpoczęcia zupełnie nowej relacji… W tytułową rolę brawurowo wciela się Renée Zellweger!

Sympatycy Marvel Studios mogą wybrać się do kin na pełen akcji tytuł „Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat”. W roli superbohatera po raz pierwszy pojawia się Anthony Mackie, gdyż grany przez niego Sam Wilson oficjalnie przyjął tytuł Kapitana Ameryki. Po spotkaniu z nowo wybranym prezydentem USA, Sam zostaje wciągnięty w intrygę…

W repertuarze Heliosa nie zabraknie nowości dla widzów w każdym wieku. „Pies na medal” to pozytywny film familijny o rezolutnej Annie, która spotyka na swojej drodze bezpańskiego kundelka. Okazuje się on być niezwykle zwinny i szybki, dlatego dziewczynka, pragnąc ratować rodzinną farmę, postanawia zawalczyć o główną nagrodę na psich mistrzostwach. Ponadto w niedzielę, 2 marca do kin ponownie zawitają Filmowe Poranki, w ramach których zostanie wyświetlony zestaw odcinków bajki „Bing” o uroczym trzyletnim króliczku. Pokazom towarzyszą animacje i konkursy dla najmłodszych.

Wielkimi krokami zbliża się jeden z najważniejszych dla kina momentów w roku – uroczystość rozdania Oscarów! Dlatego też w piątek, 28 lutego w wybranych kinach odbędzie się Maraton Oscarowy. Widzowie w ramach nocnych seansów będą mogli zapoznać się z obsypanymi nominacjami tytułami: „Emilia Perez”, „Substancja” oraz „Konklawe”. W środę, 5 marca (w warszawskim kinie wyjątkowo 6 marca) w ramach cyklu Kino Kobiet zostanie wyświetlony przedpremierowo polski komediodramat „Przepiękne!”, opowiadający poruszające historie sześciu bohaterek, szukających drogi do szczęścia. Na panie czeka moc atrakcji i konkursów!

Helios regularnie proponuje fanom anime najbardziej wyczekiwane produkcje z Kraju Kwitnącej Wiśni. Już w piątek, 28 lutego oraz sobotę, 1 marca (w wybranych kinach także w niedzielę, 2 marca) na wielkich ekranach zostanie wyświetlona animacja „Attack on Titan the Movie: The Last Attack”. Podsumowuje ona wielki finał uwielbianego serialu oraz zawiera niepublikowany wcześniej bonus.

W repertuarze znajdą się także filmowe propozycje w ramach cotygodniowych cyklów. W poniedziałek, 3 marca do wybranych lokalizacji zawita Kino Konesera i wbijająca w fotel „Substancja”. Starzejąca się gwiazda telewizyjnego show pragnie znów stać się młodszą wersją samej siebie, co przynosi tragiczne konsekwencje… W czwartek, 6 marca widzowie będą mogli wybrać się na seanse z cyklu Kultura Dostępna. Tym razem będą to pokazy polskiego filmu biograficznego „Kulej. Dwie strony medalu” o dwukrotnym zdobywcy olimpijskiego złota w boksie.

Konkurs Filmowy – Wygraj Podwójne Zaproszenia do Kina Helios!

Marzysz o kinowych emocjach? Zdobądź podwójne zaproszenia na wyjątkowe seanse w Kino Helios!

Do wyboru masz następujące seanse:

  • Helios Anime: „Attack on Titan the Movie: The Last Attack” , 28.02.2025 – g. 16:15 i 18:00, oraz 01.03 i 02.03 – g. 16:00
  • Filmowe Poranki: „Bing cz. 2” , 02.03.2025 – g. 10:30
  • Kino Konesera: „Substancja”, 03.03.2025 – g. 18:00
  • Kultura Dostępna: „Kulej. Dwie strony medalu”, 06.03.2025 – g. 18:00
  • Helios Sport: „Sophie Lauvaud. Ostatni szczyt”, 06.03.2025 – g. 20:30


Zadanie konkursowe:

Aby wziąć udział w konkursie, odpowiedz na pytanie dotyczące wybranego przez siebie seansu, na który chcesz uzyskać podwójne zaproszenie:

  • „Attack on Titan the Movie: The Last Attack” – Kiedy odbędą się światowa oraz polska premiera filmu „Attack on Titan the Movie: The Last Attack”?
  • „Bing cz. 2” – Kto jest głównym bohaterem filmu „Bing”?
  • „Substancja” – Jakie wydarzenie jest najważniejsze w filmie „Substancja”?
  • „Kulej. Dwie strony medalu” – Kto jest głównym bohaterem filmu „Kulej. Dwie strony medalu”?
  • „Sophie Lauvaud. Ostatni szczyt” – Jakie jest największe wyzwanie, przed którym stoi bohaterka filmu „Sophie Lauvaud”?

Zasady konkursu:

  • Wyślij swoją odpowiedź za pośrednictwem poniższego formularza.
  • Opublikuj post na Facebooku, oznaczając Kokociniec.pl – Katowice Blisko Nas oraz Kino Helios.
  • Liczy się kolejność nadesłanych odpowiedzi oraz dostępnych podwójnych zaproszeń.
  • Konkurs trwa do wyczerpania podwójnych zaproszeń. Wyniki zostaną opublikowane na Facebooku Kokociniec.pl – Katowice Blisko Nas.

Zdobądź bilety i poczuj się jak gwiazda wielkiego ekranu!

    Sponsorem podwójnych zaproszeń jest kino Helios. Dziękujemy !

    Szczegóły dotyczące wszystkich seansów w aktualnym repertuarze można znaleźć na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych sieci. Dokonując zakupu wcześniej, można wybrać najlepsze miejsca, a także – zaoszczędzić.

    Helios S.A. to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 54 kinami mającymi łącznie 304 ekrany i ponad 55 tysięcy miejsc. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach Polski, m.in. w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Helios S.A. jest częścią Grupy Agora, jednej z największych grup medialnych w Polsce, działającej m.in. w segmencie prasy (wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”), reklamy zewnętrznej (lider rynku – AMS), internetu (portal Gazeta.pl) oraz radia (9 stacji radiowych z portfolio Grupy Eurozet).

    Dorota Żywica
    Publikowane przez Dorota Żywica Cześć! Jestem Dorota, działaczka społeczna, wolontariuszka DKMS i założycielka grupy Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby. Jestem też członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. W wolnych chwilach amatorsko redaguję w serwisie kokociniec.pl. Zapraszam do kontaktu w sprawach związanych z inicjatywami lokalnymi, pomysłami na współpracę czy chęcią zaangażowania się w nasze projekty: kontakt@kokociniec.pl. Możesz również śledzić nas na FB: Kokociniec.pl-Katowice Blisko Nas. Jeśli chcesz wesprzeć moją pracę, możesz postawić mi wirtualną kawę: buycoffee.to/kokociniec.pl. Dziękuję!