Data:Czwartek, 8 Grudnia 2022 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 2°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 112% 89%

Czym jest Luft?

Luft to kawiarnia i społeczny concept-store oferujący produkty autorstwa osób z niepełnosprawnościami prowadzony przez katowicką Spółdzielnię Socjalną Honolulu.

Mieścimy się przy ulicy Koszalińskiej 18 w katowickiej Ligocie. W Lufcie możecie napić się kawy lub kraftowego piwa, zakupić wysokiej jakości sztuki użytkowej tworzonej przez osoby z niepełnosprawnościami czy wpaść na jedno z organizowanych u nas wydarzeń.

Zapraszamy mieszkańców Ligoty, okolic i nie tylko. Luft to miejsce spotkań dla każdego. Jesteśmy otwarci na współorganizację wydarzeń społecznych i kulturalnych. W lokalu możecie nas odwiedzić od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 – 19:30. Podczas trwania wydarzeń zazwyczaj jesteśmy otwarci dłużej.

Luft jest także w internecie.

Sklep online: luft-sklep.pl
Facebook: www.facebook.com/luft.katowice/
Instagram: www.instagram.com/luft.katowice/

W sprawach przeróżnych zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem:
luft.katowice@gmail.com lub telefonicznie pod numerem: 732 064 793

Jesteśmy częścią Spółdzielni Socjalnej Honolulu. Możecie nas znać z takich inicjatyw jak Drzwi Zwane Koniem, Ars Independent Festival czy Klub Filmowy Ambasada.

Od niedawna w Lufcie „działa” również bookcrossingowa półka z której podczas wizyty możecie wypożyczyć książkę lub pozostawić swoją dla innych czytelników.

Autor: Michał Banko

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Działaczka i organizatorka społecznościowa, wolontariuszka fundacji DKMS, założycielka grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkini Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic oraz Stowarzyszenia Ratowniczego Nemo im. Marka Zielińskiego