Data:Niedziela, 26 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 25°C Stan powietrza na osiedlu: Dobre 63% 70%

Bo dobro jest w nas-akcja pomocy dla gości z Ukrainy

Kanapki, ciepła zupa i koce? To w ostatnim czasie bardzo się przydaje naszym gościom z Ukrainy.

W niedzielę 20 marca 2022r. na kilka godzin restauracja Katosetka przy ulicy Mielęckiego 8 przekształciła się w punkt przyjęć darów i przygotowania kanapek.
Dzięki ogromnemu sercu mieszkańców Katowic udało się wesprzeć katowicki punkt powitalny dla naszych gości z Ukrainy, który znajduje się w podgrzewanych namiotach na dworcu PKP w Katowicach. Na miejsce dostarczone zostały kanapki, wody oraz słodycze. Na katowicką Jadłodzielnię został dostarczony garnek przepysznej zupy, a MOSiR „Pszczelnik” z Siemianowic Śląskich została zaopatrzona w koce. Ponadto żywność, koce zostaną przekazane na akcję „Z Patrykiem na Ukrainę”– przejazd Humanitarny do Lwowa, zaopatrzenie wojska oraz ludności cywilnej.

Za całą akcją stoją Fundacje Piastun Wyrównywanie Szans i Dobro jest w Nas.

Autorka zdjęć: Grażyna Prycza-Kupny

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl