Data:Wtorek, 28 Maja 2024 Temperatura na osiedlu Kokociniec: 12°C Stan powietrza na osiedlu: Umiarkowane 140% 86%

30 listopada w katowickim Spodku odbędzie się druga edycja akcji „Gimnastyka dla Wszystkich”

To będzie największe gimnastyczne wydarzenie roku w Polsce! Na płycie najsłynniejszej polskiej hali sportowej staną wszystkie niezbędne przyrządy gimnastyczne, na których nie tylko odbywać się będą pokazy, ale będzie można również ćwiczyć!

To druga edycja akcji. Przed rokiem blisko tysiąc osób bawiło się gimnastyką na warszawskim Torwarze. – Przed rokiem byłem absolutnie zbudowany frekwencją, bo przecież robimy to po to, by przekonać Polaków do aktywności fizycznej i pokazać im, jak pięknym sportem jest gimnastyka. Pierwotnie przewidywaliśmy około 500 uczestników, a jednak ostatecznie na Torwarze mieliśmy ich blisko tysiąc. W tym roku też chcemy ściągnąć tłumy – mówi Leszek Blanik, mistrz olimpijski, prezes Polskiego Związku Gimnastycznego.

Nasz najwybitniejszy gimnastyk zwraca uwagę na fakt, jak bardzo powszechna w życiu każdego człowieka jest gimnastyka. – Proszę zwrócić uwagę na to, że choćby skłony czy przysiady robimy wielokrotnie każdego dnia przy różnych czynnościach życiowych. Od gimnastyki rozpoczyna się rozgrzewka niemal każdego profesjonalnego sportowca, a gimnastyka jest obecna właściwie w każdym sporcie w mniejszym lub większym stopniu – dodaje Blanik.

Na płycie najsłynniejszej polskiej areny, która jest najważniejszym domem wielu sportów, choćby siatkówki, zostaną zainstalowane przyrządy gimnastyczne, od mat do gimnastyki artystycznej, przez ścieżki, poręcze i kółka po trampoliny czy różnego rodzaju gimnastyczne trenażery. Wszyscy uczestnicy spotkają również największe gwiazdy polskiej gimnastyki, z mistrzem olimpijskim Leszkiem Blanikiem na czele. W Spodku obecne będą wszystkie odmiany gimnastyki – sportowa, artystyczna, skoki na trampolinie, akrobatyka sportowa i inne sporty gimnastyczne.

W tym roku serdecznie zapraszamy nie tylko gości indywidualnych, ale również szkoły i kluby gimnastyczne. Zawody dla dzieci ze szkół w kategoriach klas 1-4 i 5-8 odbędą się w dwóch turach, a później rywalizować będą zawodnicy z klubów gimnastycznych. To wszystko będzie przeplatane atrakcyjnymi pokazami – dodaje Blanik. To oczywiście nie koniec, bo w planach są też konkursy i animacje. Impreza w katowickim Spodku rozpocznie się 30 listopada o godz. 9 rano i potrwa do 18.

Organizatorem „Gimnastyki dla Wszystkich” jest Polski Związek Gimnastyczny, a akcja jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, sponsora tytularnego PZG – firmę TAURON Polska Energia oraz sponsora strategicznego – firmę VECTRA. Zapisy ruszają 20 października, a więcej szczegółów dostępnych jest na stronie.

Źródło: Hala Widowiskowo Sportowa Spodek

Dorota Żywica
Publikowane przez Dorota Żywica Jestem działaczką i organizatorką społecznościową, wolontariuszką fundacji DKMS, założycielką grupy społecznej Inicjatywa Mieszkańców Osiedli Kokociniec i Sadyby, członkinią Stowarzyszenia Mieszkańcy Dla Katowic. Jeśli uważasz że to co robię jest ważne i potrzebne wesprzyj moją działalność kupując dla mnie wirtualną kawę poprzez buycoffee.to/kokociniec.pl